Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

II EDYCJA KONKURSU DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

plakat konkursInformujemy iż Kancelaria Prezydenta RP zainaugurowała II edycję konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs jest inicjatywą Małżonki Prezydenta RP i jest objęty jej Honorowym Patronatem
Uczestnikami Konkursu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim. 
Tematem przewodnim tej edycji będą “Ostatki w polskiej tradycji”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz przygotowanie krótkiego materiału audiowizualnego na temat koła.
Wzorem poprzedniej edycji, etap wojewódzki odbędzie się w formie on-line z terminem naboru od 20 listopada 2021 roku do 28 lutego 2022 roku. Etap ogólnopolski planowany jest w formie stacjonarnej. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zaprezentują się podczas zmagań konkursowych w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. W wydarzeniu planowany jest udział Małżonki Prezydenta RP. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich.

Regulamin Konkursukarta zgłoszeniowa oraz plakat.

UWAGA! ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO

W związku z koniecznością wykonania robót naprawczych na przejeździe kolejowo-drogowym kat. A na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska - Dębica PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku -Kamiennej zawiadamia o zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego dla ruchu pojazdów drogowych w ciągu drogi powiatowej nr O443T Bliżyn- Ubyszów w dniach 1 grudnia 2021 od godz.8.00 do dnia 3 grudnia 2021 r. do godz. 19.00

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Bukiet 15 różZ okazji Dnia Pracownika Socjalnego
wszystkim Pracownikom Socjalnym
składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania
za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej
roli społecznej na rzecz drugiego człowieka.
Życzymy aby każdy dzień przyniósł poczucie zadowolenia i satysfakcji
a nagrodą za trud i wysiłek niech będzie szacunek społeczny
i wdzięczność osób którym pomagacie.

Przewodniczący Rady Gminy              Wójt Gminy Bliżyn
Jacek Krzepkowski                             Mariusz Walachnia