Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

SCHOLA "ASTRA DEI" PROMOWAŁA GMINĘ BLIŻYN W BĘDZINIE

49828893 2263695813915426 8566202638536802304 n14 grudnia 2018r. schola „Astra Dei” z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie wzięła udział w eliminacjach 25 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje odbyły się w Domu Kultury w Radomiu. Komisji oceniającej spodobał się występ i schola została zaproszona do udziału w Jubileuszowych XX Radomskich Spotkaniach z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem „W hołdzie Ks. Bp. Janowi Chrapkowi”, które odbyły się w Szkole Muzycznej w Radomiu. Otrzymała tam nagrodę Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w postaci wieży HIFI z Bluetooth i Karaoke oraz mnóstwa słodyczy. Wyróżnienie było tym większe, iż do udziału w tym koncercie wyłoniono tylko 12 wykonawców spośród ponad 70 biorących udział w eliminacjach.
Po obejrzeniu występu gwiazd wieczoru Danuty i Karoliny Błażejczyk jury ogłosiło kto otrzymał nominację do Będzina. Wśród sześciu wykonawców, którzy tę nominację otrzymali znalazła się również schola „Astra Dei”.
Finał Międzynarodowego Festiwalu w Będzinie odbył się w dniach 10 – 13 stycznia 2019r. Pomimo tego, że nie udało się zdobyć żadnej nagrody,to jednak schola znalazła się w gronie 140 najlepszych zespołów w Polsce.
Schola dziękuje Panu Mariuszowi Walachni Wójtowi Gminy Bliżyn oraz innym osobom, które wsparły ją materialnie, a także za wszystkie dowody sympatii i miłe słowa.


Agnieszka Więckowska

Czytaj więcej: SCHOLA "ASTRA DEI" PROMOWAŁA GMINĘ BLIŻYN W BĘDZINIE